تبلیغات شما

واکنش شدید نماینده آشوریان به صحبت های حسن عباسی

یوناتن بت کلیا افزود: وی حداقل باید حرمت مسیحیان کشور را نگاه می داشت و دین مسیحیت را زیر سوال نمی برد.
وی اظهار داشت: «بنده به عنوان یک مسیحی ساکن در کشور مسلمان معتقد هستم که در هر دینی افراد مختلفی زندگی می‌کنند و این رفتار افراد است که باعث زیرسوال رفتن یک دین می شود».
بت کلیا افزود: صحبت‌های امام راحل در مورد همزیستی مسالمت آمیز ادیان و رفتارهایی که رهبر معظم انقلاب با پیروان ادیان الهی دارند، پاسخی به این عزیزی است که نه می‌دانم چه کسی است، نه اسمشان را شنیده‌ام و نه شناختی نسبت به ایشان دارم.
«بت کلیا» خطاب به عباسی افزود: کاش یک بار همدیگر را ببینیم و رو در رو مثل ۲ برادر و ۲ انسان معتقد به دین با هم صحبت کنیم.
وی یادآور شد: امام راحل در یکی از نخستین نشست های خود در بدو بازگشت به ایران در مسجد جماران دیداری با مسیحیان، کلیمی‌ها، زرتشتی ها و مسلمانان داشتند و در آنجا فرمودند: «ما ملت واحد و ید واحد هستیم»؛ ای کاش همه‌ی ما این سخنان را خوب بفهمیم.
وی بیان کرد: عهدنامه‌ امام علی(ع) یکهزار و ۴۰۰ سال پیش بر همین موضوع تاکید کرده و ایشان اعلام کرده اند که «هرکسی خلاف این رفتار را بکند از من نیست»؛ بنده ایشان را به امام علی(ع) می سپارم.
به گزارش ایرنا «عباسی» روز سوم دی ماه و در آستانه سالروز میلاد حضرت عیسی(ع) در مسجد جامع زاهدان گفته بود: «علت مخالفت بنی اسراییل با مسیحیت مخالفت حضرت عیسی (ع) با رباخواری بود؛ در آن زمان خاخام یهودی به پادشاه گفت اگر این فرد بماند نه ما می مانیم و ‌نه شما ولی اکنون پس از گذشت ۲ هزار سال، دین مسیح مطلقا با رباخواری عجین شده و در برابر آن سرخم کرده است».
۲۹۲۹