تبلیغات شما

دهدارى: معطل رهن و اجازه خانه‌ام هستم/ هدف آقایان سلبریتی‌پروری است!

امیر دهداری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درخصوص شرایط آمادگی خودش و تیم ملی واترپلو اظهار داشت: من ۲۶ ساله هستم و از سن ۱۵ سالگی عضو تیم‌های ملی بوده‌ام. در رده‌های مختلف بازی کرده‌ و حالا هم در اردوی تیم ملی بزرگسالان حضور دارم. ما استعدادهای بسیار خوبی در ایران داریم و به تازگی هم توانستیم بعد از حدود ۴۰ سال در آسیا به مدال دست پیدا کنیم. برای رسیدن به این مدال سه سال بدون دریافت هیچ پولی سخت تمرین کردیم و حتی روزهای تعطیل دور هم جمع می‌شدیم و تمرین می‌کردیم.

* خودمان هم باور نمی‌کردیم چین را شکست دهیم

وی ادامه داد: نزدیک به بازی‌های آسیایی رئیس فدراسیون از جیب خود کمک هزینه‌ای به ما می‌داد و دغدغه ملی‌پوشان کم شده بود. در بازی‌ رده‌بندی توانستیم تیم ملی چین را شکست دهیم. چینی‌ها از بهترین‌های دنیا هستند و ما خودمان هم باور نمی‌کردیم که این تیم را شکست دهیم؛ البته تمرینات بسیار خوبی داشتیم و باید به مدال دست پیدا می‌کردیم.

* فوتبالی‌ها چمدان چمدان پاداش می‌گیرند، اما ما…

ملی‌پوش واترپلو خاطرنشان کرد: بعد از بازی‌های آسیایی ملی‌پوشان چین به لیگ اسپانیا رفتند، اما ما وقتی به ایران بازگشتیم هیچ مسئولی به استقبال ما نیامد و پاداشی به ما داده نشد تا در ادامه راه دلگرم شویم. از طرفی تیم ملی فوتبال رده‌های چهارم و پنجم را کسب می‌کند و چمدان چمدان پاداش می‌گیرد. نمی‌دانم وزارت ورزش به چه چیزی فکر می‌کنم که اینگونه با رشته‌های ورزشی برخورد می‌کند. نمی‌دانم هدف آقایان قهرمان‌پروری است یا سلبریتی‌پروری! هر ورزشی سختی خاص خودش را دارد، اما در رشته‌های شنا، شیرجه و واترپلو باید هزینه شود تا یک ورزشکار به موفقیت برسد.

* صدای‌مان را شنیده و فکری به حال‌مان کنید

دهداری واترپلو امسال سخت‌ترین رشته ورزشی معرفی شد، افزود: امسال حریفان ما اردوهای بلندمدت برگزار کرده و شرایط بسیار خوبی دارند، اما ما پس از هفت ماه تازه تیم را جمع کرده‌ایم و می‌خواهیم برای المپیک آماده شویم. با این شرایط طبیعی است که حتی نتوانیم عنوان سومی بازی‌های آسیایی را هم تکرار کنیم، چراکه بسیار دور از ذهن است. مسئولان فدراسیون ما با توجه به اتفاقاتی که برای استخر آزادی هم رخ داده، بسیار تحت فشار هستند، بنابراین درخواست من از مسئولان محترم وزارت ورزش این است که صدای ما را بشنوند و فکری به حال ما کنند. 

* آقایان بجای حفظ و تقویت نسل طلایی، همه چیز را رها کرده‌اند

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، عنوان کرد: اسپانسرها کمرنگ شده‌اند و شاید اگر بحث تحریم‌ها مطرح نبود شرایط کمی متفاوت می‌شد. در حال حاضر وزارت ورزش باید ما را حمایت کند، چون چند سال به صورت حرفه‌ای تمرین کرده‌ایم و نسلی طلایی را ساخته‌ایم. در ساختن این تیم جوان و آینده‌داری خیلی‌ها نقش دارند و باید قدر تمام آنها را دانست. با تمام کم و کاستی‌ها توانستیم مدال برنز بازی‌های آسیایی را بگیریم، اما مسئولان بجای اینکه این تیم را حفظ و تقویت کنند، همه چیز را رها کرده‌اند. چه بسا اگر کره‌جنوبی هم ما را دعوت نمی‌کرد هیچ اردوی تدارکاتی هم نداشتیم.

 

* هیچ کمکی نمی‌کنند؛ تابعیت هم بگیریم «بی‌غیرت» صدای‌مان می‌کنند

بازیکن اصفهانی تیم ملی واترپلو درخصوص شرایط لیگ برتر گفت: ریزش تیم‌ها و پایین آمد کیفیت بازی‌ها در لیگ امسال را همه دیدند. بودجه تیم‌ها بسیار کم شده و بدون شک بازیکنی مثل خودم که عمرش را در این رشته گذرانده و هیچ هنر دیگری ندارد انگیزه خود را از دست می‌دهد، چون آینده‌ای ندارد. وقتی هیچ توجهی به من نمی‌کنند و کمک مالی هم ندارم، ناچار می‌شوم مانند برخی دیگر از ورزشکاران مطرح‌مان به فکر گرفتن تابعیت کشور دیگری باشم. اگر این اتفاق هم رخ دهد می‌گویند فلان بازیکن بی‌غیرت بود و رفت، اما واقعا موضوع بزرگتر از این حرف‌هاست. 

* معطل رهن و اجاره خانه‌ام هستم

دهداری عنوان کرد: سال‌ها است که بدون دریافت پول برای موفقیت کشورم می‌جنگم، اما سوالم این است که آیا حق فلان بازیکن فوتبال که روزی ۴ ساعت توپ می‌زند و ضربانش نهایتا ۴۰ دقیقه بالای ۱۷-۱۸ هست بعد از کسب عنوان چهارمی و پنجمی بیش از ۵ هزار دلار پاداش بگیرد؟ قصد بی‌احترامی به هیچکس را ندارم، اما من به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای با وجود گذشت حدود یک سال از کسب مدال برنز آسیا معطل رهن و اجاره خانه‌ام هستم. وقتی به این موضوعات فکر کنم طبیعی است که در تمرینات و مسابقات تمرکز بالایی نداشته باشم.

* دیدگاه وزارت ورزش باید از حالت عشایری خارج شود

وی افزود: اگر دل آقایان برای ورزش می‌سوزد بجای عکس گرفتن، مصاحبه کردن و مطرح کردن خودشان در رسانه‌ها بهتر است وارد کار شوند و نگاه ویژه‌ای به رشته‌های پایه داشته باشند. همین رشته‌های پایه مدال‌های زیادی هم در المپیک دارند؛ برای مثال مایکل فلپس به تنهایی ۸ مدال المپیک کسب می‌کند و در مقابل هم کل کاروان ایران ۸ طلا می‌گیرد. دیدگاه وزارت ورزش باید از حالت قدیمی و عشایری تغییر کرده و به روز شود. مدیرانی که واقعاً در ورزش بوده‌اند باید مجموعه را مدیریت کنند. وزارت ورزش به صورت مستقیم با نخبه‌ها و جوانان سروکار دارد. ای کاش آقایان اجازه ندهند که ورزش کشور با این همه استعداد نابود شود.

انتهای پیام/س